Najczęściej zadawane pytania

Zarządzanie apartamentami na wynajem długoterminowy

Kategoria pytań:

Co zrobić, jeśli nie działacie w mojej miejscowości?

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony i sprawdzania lokalizacji, w których działamy. Cały czas się rozwijamy i otwieramy nasze biura w nowych miastach. Możliwa jest natomiast współpraca w ramach najmu krótkoterminowego. W celu poznaniu szczegółów, prosimy o kontakt.

Na jaki okres wynajmujecie mieszkania?

Minimalny czas najmu to 6 miesięcy. Najczęściej wynajmujemy mieszkania na 6 albo 12 miesięcy. Możliwe są także dłuższe umowy najmu w zależności od preferencji Właściciela.

Jaki jest koszt wdrożenia dla nowego mieszkania?

Za wykonanie usług związanych z przejęciem lokalu do obsługi i jego pierwsze wynajęcie pobieramy wynagrodzenie w wysokości 1200 zł netto. Sesja zdjęciowa mieszkania jest na koszt Renters.

Kto ustala wysokość opłaty za najem? Czy jest to konsultowane z Właścicielem?

Nasz zespół branżowych ekspertów analizuje najbardziej opłacalną wysokość ceny wynajmu i propozycję przedstawia Właścicielowi. Kiedy już stawka zostanie zaakceptowana, zajmujemy się promocją lokalu i tworzeniem ogłoszenia. Przy ustalaniu wysokości opłaty za najem uwzględniamy czynsz i opłaty za media.

Kto płaci za rachunki i media?

Koszt rachunków pokrywa Właściciel. Renters pobiera jedynie opłatę za zarządzanie nieruchomością.

Kto pokrywa koszt zapłaty, jeśli najemca coś zniszczy?

Koszt zniszczeń pokrywa najemca, jeśli do zniszczenia doszło w wyniku jego działania. W przypadku kiedy doszło do zepsucia się w wyniku wieloletniego zużycia, koszt ten pokrywa Właściciel. W przypadku usterki albo awarii możemy ją naprawić za dodatkową opłatą ustalaną indywidualnie.

Kto otrzymuje środki za kaucję?

Rozliczeniem kaucji zajmuje się Renters. Jest ona zabezpieczeniem w przypadku, gdy w mieszkaniu dojdzie do zniszczeń.

Na jakich portalach rezerwacyjnych zamieścicie ogłoszenia?

Nasz zespół ekspertów sporządzi profile i zamieści je na najpopularniejszych portalach ogłoszeniowych: Gumtree, OLX, Otodom, Morizon, Domiporta, Nieruchomosci-online.pl. Ogłoszenia zamieszczamy także na najpopularniejszych grupach na Facebooku. Współpracujemy również z wieloma firmami w zakresie pobytów biznesowych i korporacyjnych.

Dodaj swoje mieszkanie i zacznij zarabiać więcej.

Trwa ładowanie